•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

Suriye'nin Halep kentinde oturan 6 çocuk babası Abdülkadir Halef, yaklaşık 4 yıl önce iç savaştan kaçarak ailesiyle Kayseri'ye yerleşti. Halef ailesinin çocuklarından Mahmut El Muhammed, geçen yıl rahatsızlığı nedeniyle hastaneye götürüldü. Muayenesinde tansiyon hastalığı teşhisi konulan Mahmut El Muhammed, geçen mayıs ayında kontrol için yeniden hastaneye gitti. Doktorlar, protein kaçağı nedeniyle Mahmut El Muhammed'in böbreklerinin iflas ettiğini, acil böbrek nakli olması gerektiğini söyledi.

Kadavradan böbrek bulunamaması nedeniyle baba Abdülkadir Halef verici oldu. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Organ Nakli Merkezi'ne sevk edilen Abdülkadir Halef'e, geçen ekim ayında geldikleri hastanede tetkikler yapıldı. Etik Kurul'un onay vermesi üzerine Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi tarafından Abdülkadir Halef'den alınan böbrek, oğluna nakledildi.

Tedavisi tamamlanan Abdülkadir Halef ve oğlu taburcu edildi. Oğlunun daha iyi bir yaşam sürmesi için tereddüt etmeden böbreğini bağışladığını belirten Halef, "Oğlumun daha iyi ve sağlıklı bir hayat sürmesini istiyorum. Haftada üç gün diyalize giriyordu. Buna gönlüm razı olmadı. 6 çocuğum var, onlar için gerekirse canımı bile veririm" dedi.