•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81  -  249 61 22   - 249 61 22

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 09.00 - 18.00

ANTALYA'da Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Organ Nakli Vakfı işbirliğiyle, uluslararası katılımlı 5. Organ Nakli Koordinasyon Sempozyumu düzenlendi.

Antalya Belek'te 'Hayat Kurtarın' sloganıyla gerçekleştirilen 5. Organ Nakli Koordinasyon Sempozyumu'na dünyanın dört bir yanındaki organ nakli merkezlerinden gelen 55 yabancı bilim insanı, 3 gün süren konferanslara katılıp görüş alışverişinde bulundu. Sempozyumun son günü Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'ni ziyaret eden Türk ve yabancı bilim insanları, gün boyu süren ziyarette sistemi inceledi. Katılımcılar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Plastik Cerrahi ve Rekonstrüktif Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Prof. Dr. Hüseyin Koçak, Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, Prof.Dr. Fahri Uçar, Organ Nakli Koordinatörü Nilgün Bilal tarafından bilgilendirildi.

ORGAN VE DOKU NAKİLLERİNDE BAŞARI

Türkiye'nin ilk organ nakli enstitüsünü ve başarılı organ ve doku nakilleriyle tüm dünyada adından söz ettiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ni ziyaretten mutlu olduklarını söyleyen konuklar, çalışmalarından çok etkilendikleri merkezle işbirliği yapabilecekleri çok konu olduğunu belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/uluslararasi-organ-nakli-sempozyumu-40686814