•  

    Randevu Telefon

    +90 (242) 227 59 81 - 249 61 22 - 249 61 24-28

  •  

    Çalışma Saatleri

    Pzt - Cuma 08:00 - 17:30

Antalya’da beyin ölümü gerçekleşen gencin bağışlanan kollarının başarılı bir şekilde nakledildiği Mustafa Sağır’ın kollarını ilk kez gördüğü bildirildi.Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, Sağır’ın ameliyattan sonra ellerini görmek istediğini ve çok mutlu olduğunu anlattı. 

 

Özkan, Sağır’ın Türkiye’de ilk çift kol nakli olan Cihan’ı sorarak “Ondan daha iyi mi?” dediğini aktardı. Özkan “Kollarını ilk defa gördü” ifadelerini kullandı. Doç. Dr. Özkan, yaklaşık 11 saat süren operasyonda 35 kişilik sağlık ekibinin görev aldığını söyledi. 

Diş hekimlerinin ameliyata neden girdiği yönündeki sorulara açıklık getiren Doç. Dr. Özkan, “Donörü yani bağışçıyı ailesine tam teslim etmek durumundayız. O açıdan kolları donörden aldıktan sonra, diş hekimleri protez takmak adına ameliyata katılıyor. Kolların kalıbını alıp aynı şekilde protez oluşturuyorlar. Hastanın hiç kolları alınmamış gibi görünüm verilip aileye teslim ediliyor. Protezi yapmak için diş hekimleri yardım ediyor” dedi.